EN

Kurumsal

Biz Kimiz?

K Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Karaduman ile 20 yıla yakın süredir golf sporuna gönül veren Selahattin Özdoğan öncülüğünde kurulan Ataşehir Golf Club, bu sporu geniş kitlelere sevdirmek amacıyla kapılarını açmıştır. Golf sporuyla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenmek isteyen herkesin dilediği her an kolaylıkla ulaşabileceği “şehir içinde bir golf sahası” hayalini gerçek kılan Ataşehir Golf Club, İstanbul’un üçüncü, Anadolu yakasının ise ilk golf kulübü olma özelliğini taşımaktadır.

Son yıllarda Avrupa’da yükselen bir trend halini alan şehir içi golf sahalarının Türkiye’deki ilk örneği olan Ataşehir Golf Club, hem profesyonel sporculara hem de bu sporu öğrenmek isteyen bireylere hitap etmektedir. 1 saat 15 dakika gibi bir sürede tamamlanabilen 6 çukurlu parkuru ile golf sporuna gündelik hayatın koşuşturması arasında zaman ayırabilmeyi mümkün kılan Ataşehir Golf Club, gerek antrenman gerekse akademik olanaklarıyla dikkat çekmektedir.

 • Golfun %99'u beceridir

  Yetenek doğuştan gelir, beceri ise sonradan geliştirilir. Golf sporunda başarıya ulaşmak için ihtiyacın olanın %99’u beceridir.

  Tiger Woods
 • Golf, bitmeyen bir öğrenme süreci

  Golf oyunu hakkında yeni bir şey öğrenmeden 18 çukuru tamamladığım hiç olmadı.

  Ben Hogan
 • Risk!

  Risklerin en kötüsü korkudur.

  Sam Snead
 • Konsantrasyon...

  Konsantrasyon, kendine güvenmenin ve başarma azminin birleşmesinden doğar.

  Arnold Palmer
 • Golf, hayata benzer

  Golf, hayat adını verdiğimiz oyuna en çok benzeyen oyundur. Bazen iyi bir vuruştan kötü, bazen ise kötü bir vuruştan iyi sonuç alırsınız. Ama ne olursa olsun, oyuna topun durduğu noktadan devam etmeniz gerekir.

  Bobby Jones

Hakkımızda

Ataşehir Golf Club Hakkında

İstanbul’un parlayan ilçelerinden biri olan Ataşehir’in kalbinde yer alan Ataşehir Golf Club, 50 dönümlük bir arazi üzerinde konumlanmaktadır. “Şehir içinde bir vaha” olarak nitelendirilen kulüp; rezidans, finans ve alışveriş merkezlerinin ortasında yemyeşil bir alanda yer almaktadır.

Yapımına 2017 yılında başlanan sahasında 2.900 adet ağaç ve iki gölet bulunan Ataşehir Golf Club, golfseverlere 100 ila 150 metre arasında değişen 5 adet par 3 ve 190 metrelik 1 adet par 4 parkur sunmaktadır.

Kulüpte ayrıca,12 bölümlü açık ve 18 bölümlü kapalı junior range alanlarının yanı sıra putting ve chipping alanları da mevcuttur.