20°
EN

Duyurular

2018 Türkiye Mid-Amateur ve Senior Açık Şampiyonası

19.09.2018

2018 Türkiye Mid-Amateur ve Senior Açık Şampiyonası, 17-18 Kasım 2018'de Antalya'da Kaya Palazzo Golf Kulübü sahasında düzenlenecek. 

Turnuvaya, geçerli handikap kartı ve sporcu lisansı sahibi 30 yaş ve üzeri erkek ve bayan oyuncular katılabilir. Toplam katılımcı sayısı 72 kişi ile sınırlanacak ve başvuru adedinin bu sayının üzerinde olması durumunda kesin handikap sıralaması yapılacaktır. Başvurularda bayan oyuncuların handikapları %80 olarak değerlendirilecek ve en az 14 kişilik bayan oyuncu kontenjanı ayrılacaktır. Başvuru için Exact Handikap Üst Sınırı: Erkekler: 25,0 Bayanlar: 30,0

Kayıt işlemlerini tamamlamak için kulüpler, en geç 26 Ekim 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar kesin katılımcı listelerini, Türkiye Golf Federasyonu’na yazılı olarak bildireceklerdir. Müsabakada oynamaya hak kazananların listesi en geç 29 Ekim 2018 Pazartesi günü Türkiye Golf Federasyonu web sayfasından duyurulacaktır.

Oyun Formatı
Şampiyona, R&A Rules Limited golf kuralları, Türkiye Golf Federasyonu Golf Yarışma Yönetmeliği kuralları ve Yarışma Tertip Kurulunun belirleyeceği Yerel Kurallar çerçevesinde, iki gün, toplam 36 çukur tam handikap olarak oynanacaktır. Tüm kategoriler Stableford puan sistemi ile değerlendirilecektir. Erkekler sarı tee’lerden, bayanlar ise kırmızı tee’lerden oynayacaklardır.

Kategoriler ve Çıkışlar
Erkekler ve Bayanlar “A” ve “B” kategorileri olmak üzere ikişer kategoride oynanacaktır. Kategori sınırlarının tespiti, katılımcı sayısı ve handikaplara göre belirlenecek ve turnuva tarihinden önce ilan edilecektir. Çıkışlar en geç 16 Kasım 2018 tarihinde Türkiye Golf Federasyonu web sayfasında ve Kaya Palazzo Golf Kulübü’nde ilan edilecektir.

Ödüller
Erkek ve bayan gross skor birincileri 2018 Türki Konaklama: Türkiye Golf Federasyonu 16 Kasım ile 18 Kasım tarihleri arasında, Kaya Palazzo Hotel ve Kaya Belek otellerinden aşağıdaki tabloda belirtilen fiyatlar ile oda blokajı ayırtmıştır. Tüm katılımcılar kendi konaklama ücretlerini kendileri karşılayacaktır.