EN

Duyurular

EDİP SOYAK: HEYECANI POZİTİFE ÇEVİR

30.08.2019

EDİP SOYAK: HEYECANI POZİTİFE ÇEVİR

 

Kulübümüzde düzenlediğimiz 'Golf Sohbetleri'nin ilkinde Türk golfünün duayen isimlerinden Edip Soyak,  “Mental Golfün 7 Kural”ı isimli sunumu ile golfseverlerle buluştu.

 

 

World Corporate Golf Challenge Türkiye Direktörü Edip Soyak, kulübümüzün davetlisi olarak  gerçekleştirdiği  “Mental Golfün 7 Kuralı” isimli sunumu çerçevesinde bilgi ve tecrübelerini golfçülerle paylaştı, amatör oyunculara tavsiyelerde bulundu. Keyifli geçen sohbet toplantısı The Bros’s Restaurant’ta yapıldı. Oturum interaktif bir formatta geçerken konuklar soru, yorum ve fikirleri ile sunuma katıldı. 50’ye yakın dinleyicinin katıldığı buluşmada, minik oyuncular, yetişkin golfçüler, antrenörler, kulüp üyeleri ve golfe merak duyan her yaştan sporseverler farklı bir deneyimin parçası oldu.

Ataşehir Golf Kulübü Başkanı Selahattin Özdoğan, açılışta yaptığı konuşmada öncelikle Edip Soyak’a teşekkür etti. Özdoğan benzer sohbetlerin; kurallar, antrenman metodları gibi farklı başlıklarla ilerleyen dönemlerde devam edeceğinin müjdesini verdi.

 

Paneli, Ataşehir Golf Kulübü Kurucusu Murat Karaduman, Ataşehir Golf Kulübü Kaptanı Cüneyt Sapmaz, Saray Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Özdağ, bir dönemin İstanbul Golf Kulübü Senyör Kaptanı Sıtkı Anadol da takip etti. Geleceğin golfçüleri olan genç sporcular da konferans boyunca bol bol not tuttu.

 

Duayen golfçü, yedi başlıkta topladığı sunumunda; teknik, antrenman, fitness ve malzemenin golfte önemine değinirken oyuncuların önce kendilerine ile barışık olmaları gerektiğinin altını çizdi. Golf yaşamından kesitler sunduğu ve dikkat çekici ayrıntıları da paylaştığı sunumun sonunda Soyak, golfçülerin oyundan zevk almaları için bazı öğütlerde bulundu. Duayen spor adamı,  1.5 saati aşan panelin sonunda “Heyecanı pozitife çevir. Onunla mutlu ol” diyerek sözlerini tamamladı.