EN

Duyurular

İMER Ataşehir GC Match Play Şampiyonası Turnuva Yönetmeliği

24.12.2019

 

1- İmer Ataşehir Match Play Şampiyonası dört kategoride düzenlenecektir.

 

İMER Ataşehir Match Play DOUBLE ÇİFTLER

İMER Ataşehir Match Play SINGLE TEKLER

İMER Ataşehir Match Play JUNIOR GENÇLER U19 DOUBLE ÇİFTLER

İMER Ataşehir Match Play JUNIOR GENÇLER U19 SINGLE TEKLER

 

2- Turnuvalar handikap sahibi tüm oyunculara açıktır.

Son kayıt tarihinde (19 yaşından gün almamış olan) Juniorlar yetişkinler kategorisine katılamazlar. Bu kapsamdaki oyuncular Junior kategorisine katılabilir.

 

3- Oyun partnerleriyle buluşmak üzere kendilerine verilen zamandan 10 dakika önce tee’nin başında olmak oyuncuların sorumluluğudur.

 

4- Handikap payı Avrupa Golf Birliği Match Play kuralları uyarınca olacaktır.

İMER Ataşehir Match Play Şampiyonası’nda handikap farkı handikapı en düşük oyuncunun diğer oyuncular ile olan handikap farkının yüzde 90’ı olarak hesaplanır.

5- Karşılaşma çizelgesi kurayla belirlendikten, ilan panosuna asıldıktan ve www.atasehirgolf.com’da yayınlandıktan sonra karşılaşma tarihini belirlemek her takımın/oyuncuların sorumluluğudur. Finaller ve üçüncülük/dördüncülük maçları da dahil, ilgili ayak için belirtilen son tarihte Ataşehir Golf Club’ta en geç saat 14:00 olmak üzere tee time almış olmak ve tee’de hazır bulunmak şartıyla, rakiplerden birisi diğer oyuncunun/takımın gelmediğini golf direktörüne bildirdiği takdirde maçını kazanmış sayılacaktır. Finaller ve üçüncülük/dördüncülük maçları da dahil, ilgili ayak için belirtilen son tarihte, saat 19:00 itibarı ile taraflardan herhangi birisi golf resepsiyonuna/golf direktörüne bir sonuç bildirmediyse, golf direktörü vakit geçirmeden kura yöntemi ile sonucu belirleyecek ve ilan edecektir.

 

6- Bu organizasyona katılan oyuncuların golf sahasında turnuva oynamayan oyunculara göre bir geçiş önceliği yoktur.

 

7- Şampiyonada herhangi bir karşılaşma ancak günışığının yetersizliği veya ağır hava koşulları sebebiyle bitirilemediği takdirde bir sonraki güne uzatılacaktır. Ancak olağanüstü koşullar ilgili ayağın son gününde maç devam ederken oluşmuş ise oyuncular golf resepsiyonuna durumu bildirecektir.

 

8- Her yılın 1 Ocak tarihi itibarı ile resmi handikapı bulunan her oyuncu kayıt yaptırma ve yukarıdaki etkinliklerde oynama hakkına sahiptir. Kayıt işlemi, golf resepsiyonuna haber vermek suretiyle yapılacaktır.

 

9- Golf resepsiyon görevlileri kendilerine başvuru olmadan turnuva için üye kaydı yapmayacaktır. İMER Ataşehir Match Play Şampiyonası için son kayıt tarihi 31 Ocak 2020’dir. Bu tarihten sonra kayıt kabul edilmeyecektir. Kura çekimi 5 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir.

 

10- İlk tur kuraları çekildikten sonra takımlarda oyuncu değişikliği yapılamaz. Ancak çiftlerden birisi sağlık sorunları nedeniyle oyundan çekilmek zorunda kalmış ve henüz rakiplerle birinci ayak maç günü kararlaştırılmamışsa, yerine katılma haklarına haiz, diğer bir oyuncu önerilebilir ve rakiplerin de kabulü halinde yeni oyuncu maça çıkmaya hak kazanır.

 

11- Organizasyon kapsamındaki tüm maçlar Ataşehir Golf Kulübü’nde oynanacaktır. Taraflardan birisi Ataşehir Golf Kulübü’nde oynamak istemediği takdirde maçı kaybetmiş sayılır. Öte yandan maçın galibi olarak tarafların aralarında anlaşması ve belirlenen süre içerisinde kulübe bildirmeleri halinde bildirilen maç sonucu geçerli kabul edilir.