EN

Duyurular

NASUT AKOSMAN’DAN YENİ GOLF KURALLARI VE BAŞLICA DEĞİŞİKLİKLER

25.10.2019

NASUT AKOSMAN’DAN YENİ GOLF KURALLARI VE BAŞLICA DEĞİŞİKLİKLER

 

Kulübümüzde düzenlediğimiz Golf Sohbetleri dizisinin ikinci buluşmasında Nasut Akosman’ı ağırladık. “Yeni Golf Kuralları 2019 - Başlıca Değişiklikler” isimli sunumunda duayen golfçü, bu sene uygulamaya başlanan yeni golf kurallarına ve değişiklere değindi.

 

İlkine Edip Soyak ile başladığımız Golf Sohbetleri Serisi’nde ikinci konuğumuz Nasut Akosman oldu. Türk golfünün duayenlerinden Nasut Akosman’ı 25 Ekim’de kulüp binamızda ağırladık. Sohbet toplantısına katılan golf tutkunları oldukça bilgilendirici bir etkinliğin parçası olurken Akosman, “Yeni Golf Kuralları 2019 - Başlıca Değişiklikler” isimli sunumunda bu sene uygulamaya başlanan yeni golf kurallarına ve değişiklere değindi.

 

Golf sahasının tanımlı alanları, topun drop edilmesi, caddieler ve yardım, topu kaldırma ve ilk vuruş hakkı gibi birçok başlığı içeren sunumda oyunda sağlanan kolaylıklar değerlendirildi. Örneklerle desteklenen sunum bir saatten fazla sürerken, soru-cevap bölümüyle sona eren buluşma oldukça verimli geçti. Etkinlik sonunda tüm konuklar hatıra karesinde biraraya gelirken Nasut Akosman da Ataşehir Golf Kulübü Yönetimi’ne bu organizasyonun gerçekleştirilmiş olmasından dolayı teşekkür etti.