EN

Ataşehir FutGolf

Ataşehir Open Futgolf Turnuvası

16.06.2019

ATAŞEHİR’DE FUTGOLF HEYECANI

Türkiye Futgolf Gençlik ve Spor Derneği’nin organizasyonu ile hayata geçen  Ataşehir Open Futgolf Turnuvası’nda 50 oyuncu sahaya çıktı. Keyifli etkinliğin sonunda şampiyonluğu 46 vuruşla Sinan Bardak elde etti.

Türkiye Futgolf Gençlik ve Spor Derneği’nin düzenlediği Ataşehir Open Futgolf Turnuvası, Ataşehir Golf Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşti. Organizasyonda 50 oyuncu sahaya çıkarken 12 çukur üzerinden oynanan tek raund sonunda, 46 vuruşla Sinan Bardak birinciliği elde etti. Genel sıralamada 47 vuruşla Faruk Pazarcı ikinci olurken 49 vuruşla sahayı dönen Alp Şengünler ise turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Onur Ardıçdalı ve Alkan Zor da, 49 puan toplayarak sırasıyla dördüncü ve beşinci olurken 50 vuruşla Orhan Ülker ise günü altıncılıkta noktaladı.

Türkiye Futgolf Gençlik ve Spor Derneği’nin 2019 yılı takvimindeki dördüncü buluşma keyifli bir etkinlikle gerçekleşirken Ataşehir Golf Kulübü, bu sene organizasyona ikinci kez kapılarını açtı.

Çekişmeli geçen raund sonunda oynanan Match Play oyununa ise 38 isim katılırken Faruk Pazarcı bu turnuvanın birincisi olmayı başardı.

 

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Turnuva sonunda dereceye girenlere kupa ve ödülleri, katkı veren marka temsilcilerine plaketleri Ataşehir Golf Kulübü’nde düzenlenen törenle takdim edildi. Genel sıralamada ilk altıya girenler kupa ve ödüllerini alırken organizasyon kapsamında ‘hole-in-one’ yapan Ferit Aktuğ da ödüllendirildi. En çok gelişim gösteren sporcuya verilen ödülü ise Mert Güvenç kazandı.

Türkiye Futgolf Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Levent Baş, organizasyon sonunda tüm katılımcıları tebrik ederken turnuvanın gerçekleşmesinde katkı sunan tüm markalara ve temsilcilerine de teşekkür etti.

Ataşehir Open Futgolf Turnuvası’na Sportive, Sedef Grup, Braun, LG, DeLonghi, Remax Cadde, Jolly Tur ve See You Travel destek verdi.

Kuşadası ve Bodrum etapları ile birlikte dört ayağı geride kalan turnuva serisinde yıl sonuna dek sekiz ayağın oynanması planlanıyor.